В днешно време всеки се бори да спечели пари, независимо на каква цена и затова на продавачите не им пука на кого продават тези стоки, важното е да ги продадат!
Не е правилно. Трябва да има сериозни санкции, за да се преустанови тази практика.
Ми всеки си гледа да спечели парите. Ако 1 човек не е купил нищо от него и дойде някой келеш да иска цигари или алкохол, как мислите? Ще му даде или не?
Ми те лапетата не са тъпи
Винаги могат да си намерят някой пълнолетен който да ги снабди с алкохол или цигари… а относно продавачките… би трябвало такива хора да се наказват защото те продава и това са тяхните задължения и това че не ги спазват не им прави чест. При един евентуален случай, да речем че малолетен влиза пиян или дрогиран и иска алкохол или цигари… продавача естествено първо ще помисли за себе си а не за правилата или по точно казано закона.